Реклама

VPS хостинг: принцип роботи, типи, плюси та мінуси

Останні Новини

У своєму блозі ми розглядали тему веб-хостингу, зокрема визначали, що це таке та які види хостингу існують.  В даній статті ми більш детально розберемо один із видів хостингу, а саме VPS хостинг: принцип роботи, типи, плюси та мінуси.

VPS хостинг сьогодні є одним із найпопулярніших видів хостингу, які використовують власники веб-сайтів. Розшифровується VPS як Virtual Private Server, тобто віртуальний приватний сервер і добре підходить для тих сайтів, які мають середній трафік (або трафік, який почав значно зростати). Сам сервер являє собою комп’ютер, який зберігає усі дані вашого сайту. Використовує ВПС технологію віртуалізації, тобто ділить наявний сервер на декілька віртуальних серверів. Кожен такий сервер є приватним, таким чином доступ до процесора, оперативної пам’яті та інших даних отримуєте лише ви, тут непотрібно ділитись ними із іншими користувачами. Зазвичай розпочинають свою роботу більшість сайтів із спільного хостингу, який для початку є хорошим варіантом. Але надалі, хостинг ВПС буде більш вдалим рішенням ніж спільний хостинг, як в плані ціни, так і безпеки та стабільності.

Принцип роботи VPS хостингу

Нагадаємо і принцип роботи хостингу, зокрема VPS. VPS хостинг пропонує вам віртуальний сервер, на якому зберігатиметься уся інформація та файли для вашого сайту. Відповідно до цього, коли певний користувач подаватиме запит на відвідування вашого сайту, браузер передаватиме його на сервер, а той, в свою чергу, передаватиме потрібні файли через мережу, надаючи доступ та необхідну інформацію. Окрім того, що VPS є віртуальним, він ще й є приватним, так як ви отримуєте повний контроль над ним та є відокремленими від інших користувачів того ж сервера на рівні операційної системи сервера.

Типи VPS хостингу

1. Керований

Обираючи керований VPS хостинг, за відповідною роботою вашого сайту, оновленням, налаштуваннями, безпекою та іншими аспектами слідкуватимуть відповідні спеціалісти.

2. Некерований

Суть даного типу VPS хостингу полягає в встановленні хостингом операційної системи, всі інші аспекти та налаштування ви берете на себе. Звісно, тут вам знадобляться певні навики в даній сфері, так як ви берете на себе обов’язки за налаштування, оновлення та обслуговування вашого сервера, встановлення програмного забезпечення, моніторинг загроз, створення резервного копіювання, тощо.

Мінуси та плюси VPS хостингу

Звісно, як і будь-який продукт, віртуальний приватний сервер (VPS) має свої мінуси та плюси. До мінусів можна віднести ціну (тут мова йтиме в порівнянні з іншими пропозиціями, тим же спільним хостингом), а ще необхідність певних знань в даній сфері, оскільки неправильно налаштований сервер може призвести до проблем із безпекою. А щодо плюсів, то VPS хостинг є кращим варіантом, якщо порівнювати із спільним хостингом. Також тут ви отримуєте доступ root до свого сервера, а стан інших сайтів того ж сервера не впливатиме на вас. Конфіденційність, надійність, швидкість, та в певній мірі простота, теж виділяємо до переваг.

Ознаки необхідності переходу на VPS хостинг

Тепер щодо того, коли виникає необхідність перевести свій сайт на віртуальний приватний сервер. Є кілька ознак, які вказують на це:

  • зростання трафіку (якщо ваш трафік стабільно зростає, то варто подумати про перехід на VPS хостинг для стабільної роботи вашого сайту);
  • зростання часу завантаження веб-сайту (чим більше інформації ви загружаєте на ваш сайт, тим більша загрузка йде на оперативну пам’ять. Перехід на VPS дозволить уникнути проблем із повільною загрузкою сайту, тощо);
  • помилки (якщо ви все частіше стикаєтесь із повідомленням «помилка сервера» або «служба недоступна», то швидше за все, з цим стикаються і ваші відвідувачі, що негативно впливає на вашу репутацію та роботу сайту загалом);
  • безпека (VPS хостинг буде надійним рішенням для сайтів, які планують надалі вводити можливість оплати на сайті);
  • необхідність встановлення додаткового програмного забезпечення (варіант використання віртуального приватного сервера надає більше можливостей в плані програмування та розширенні функціоналу сайту).

Отже, якщо ви почали задумуватись про перехід на інший тип хостингу, зокрема перехід із спільного, то VPS хостинг стане чудовим варіантом. Тим більше, якщо ваш сайт розвивається та розширюється досить швидко.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Представлено кросівки із вбудованою відеокартою RTX 3080

На даний момент, дефіцит нових відеокарт RTX 3080 і придбати їх надзвичайно важко не тільки в Україні, а й...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -