Всі помітили, що останнім часом все більше людей користуються банківськими картками. Ними можна оплатити будь-що. Але не дивлячись на це, готівка також не втрачає свою актуальність. Сьогодні в даній статті ми спростуємо декілька міфів про зняття готівки, також поділимось порадами.
Часто люди думають, що зняти кошти можна лише в банкоматах від певного банку. Наприклад, якщо картка ПриватБанк, то і банкомат повинен бути їх. Насправді дуже помилково так думати. Справа в тому, що знімати кошти можна в будь-якому банкоматі, який впав в очі. Питання в тому, яка буде комісія. Є, наприклад, банки, які оплачують комісію замість свого клієнта не зважаючи на те, де була знята готівка. Єдиний нюанс - ліміт на зняття. Банки ставлять обмеження для не своїх клієнтів по зняттю коштів в банкоматі. Якщо вам потрібна невелика сума, до 1000 грн, то можете зняти будь-де. Якщо ж більше, то краще скористатись банкоматом свого банку.
Ще однією важливою деталлю є міжнародна платіжна система - Mastercard чи Visa. Це грає роль лише у випадку зняття коштів в банкоматах не від вашого банку. Чужі банкомати дають за раз більше готівки з карток Visa, тому краще оформити її, якщо ви знаєте, що готівка буде потрібна часто. Mastercard менше подобається банкоматам, бо там менша комісія.
Якщо ж ви впевнені, що будете знімати кошти лише в банкоматах від свого банку, то можете не зважати на платіжну систему.
Окрім банкоматів, можна знімати кошти у відділеннях Нової пошти та в магазинах на касі. Ця послуга відносно нова, тому не всі про неї чули. Насправді, це дуже зручно. Буває, що банкомату немає поруч, а магазинів завжди вистачає. Таким способом можна зняти кошти в великих мережах таких як Сільпо чи АТБ (зазвичай вказано при вході або на касі).
Якщо ви вирішили зняти готівку в відділенні Нової пошти, то вам для цього потрібен лише паспорт (може бути в додатку Дія). Обмежень по сумі зняття немає, але комісія буде 2%+20 грн.
У випадку зняття грошей в магазині, потрібно купити щось, прийти на касу та повідомити про бажання отримати кошти з картки. Комісія буде така ж як при знятті в банкоматі (або взагалі відсутня), але тут вже існують певні обмеження - до 6000 грн.
Цікаво: Українцям розповіли, як правильно користуватися банківськими картками в період війни.
Важлива порада для тих, хто постійно знімає кошти - тримайте при собі кілька карток (не кредитних). Справа в тому, що різні картки мають різну комісію при знятті та поповненні. Це питання потрібно уточняти в працівника банку. Є картки, які взагалі не беруть комісію, вони найвигідніші в даному випадку. Але ж бувають випадки, коли картка загубилася чи ви її забули, чи зіпсували. Тоді краще мати іншу запасну, щоб не виникло проблем.
Що стосується кредитних карток, то при знятті з них готівки береться комісія 4%. Раніше існували варіанти зняття без комісії, зараз таких немає по єдиній причині - не вигідно банку. Єдиним рішенням є не знімати готівку, а розраховуватись безпосередньо карткою.
Це були загальні правила зняття готівки, а тепер поговоримо окремо про кожен банк.
Цікаво: Правила безпеки в користуванні банківськими картками.
Зняття готівки в українських банках
ПриватБанк. Максимальна сума зняття готівки на день - 100 000 грн. Це правило почало діяти в умовах війни. Зняти за раз можна 20 000 грн, тобто потрібно знімати декілька разів якщо потрібна більша сума, але не частіше ніж раз в годину. По картці для виплат комісії немає, Універсальна ж бере 0,5% зараз, до війни це був 1%.
Монобанк. Тут ситуація трохи інша. Знімати кредитні гроші зараз не можна бо війна, ці обмеження встановив сам банк. Власні кошти можна зняти з комісією 0,5%, не важливо чи картка "Чорна", чи "Біла". На рахунок лімітів по зняттю в день сказати тяжко, адже власних банкоматів Монобанк не має, тому все залежить від інших банків.
Ощадбанк. Якщо вам постійно треба знімати великі суми, то краще не беріть картку в даному банку. В ньому в місяць можна зняти лише 20 000 грн без комісії. Якщо потрібно більше, то комісія вже буде 1%.
Пумб. Ліміт зняття в день загальний - 100 000 грн. Зняти за раз звісно не можна, потрібно це робити поступово по 10 000 грн. Такі правила у даного банку.
Альфа-Банк. Даний банк дає можливість в день зняти в банкоматі 20 000 грн. Якщо потрібно більше, варто звернутись в касу у відділенні. Це не зовсім зручно.
Якщо ж говорити окремо про кожну картку, то White картка дає можливість зняти до 30 000 грн без комісії. Black до 100 000 грн, а Graphite до 150 000 грн.
Цікаво: Що не варто робити із банківськими картками після закінчення терміну придатності.
Райффайзен Банк. З картки даного банку можна так само зняти до 100 000 грн в день, але потрібно робити це в касі в відділенні. Якщо ви хочете зняти кошти в банкоматі, при тому не важливо якому, то максимум це 30 000 грн за сутки. Комісія не береться взагалі.
Отож, чи знімати кошти, чи ні, це справа кожного. Навіть в воєнний час українські банки працюють як раніше, дотримуючись додатково правил безпеки. Тому можна не боятись за гроші, які зберігаються на картках. Якщо ж ви вирішили все таки брати готівку, то враховуйте вищенаписані правила і зможете максимально вигідно отримати кошти.
Цікаво: Названо причини, чому в магазинах часто не працюють термінали для оплати банківськими картками.
Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.