Реклама

OLED чи QLED: яка технологія краща?

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Сьогодні, OLED та QLED — це дві технології, які конкурують одна з одним на телевізійному ринку. Відповідно в споживачів виникає багато питань щодо них. І одне запитання можна почути найчастіше:”OLED чи QLED: яка технологія краща?”.

OLED чи QLED

Саме тому, в даній статті ми спробуємо відповісти на головне питання – в чому полягає різниця між цими технологіями та яка надасть вам найкраще можливе зображення.

Плюси та мінуси OLED

OLED чи QLED: яка технологія краща?

OLED – це дисплей, який має плівку на основі вуглецю, що розміщується між двома провідниками, які, в свою чергу, пропускають струм та допомагають плівці випромінювати світло. OLED визначають як органічний світлодіод.

Основна перевага такої системи полягає в тому, що світло може випромінюватися піксельно на піксель. Це дозволяє з’являтись кольоровому пікселю (наприклад білому) поруч із іншим кольоровим пікселем (наприклад чорним) та ніяк не впливати один на одного.

Щодо інших переваг, то ще однією є вага та розмір. OLED панелі легші та тонші, до прикладу, від типових LCD/LED. Також кути огляду зазвичай ширші та час відгуку може бути надзвичайно швидким.

Недолік OLED — виробництво панелей дороге. Сьогодні основним виробником OLED-панелей для телевізорів є LG. Компанія продає панелі і іншим виробникам, таким як Philips, Sony, Panasonic. Таким чином збільшується і кількість виробленої продукції, і конкуренція телевізорів в магазинах. Загалом, ціни стають все більш реалістичними. Проте все ще залишаються досить дорогими, особливо порівнюючи із РК-моделями. Найменша модель OLED-телевізора має 55-дюймів, але до кінця цього року ми очікуємо отримати і 48-дюймовий екран, про який уже заявили.

Також, OLED намагаються досягти таких самих пікових рівнів яскравості найкращих телевізорів, які мають спеціальну підсвітку.

Органічна природа OLED-панелі означає, що вона потенційно сприйнятлива до зберігання зображень та навіть до вигорання. Впринципі, це не є поширеною проблемою, особисто у нас ніколи не виникало проблем із зберіганням зображень з будь-якими тестованими нами OLED-телевізорами чи телевізорами які ми оглядали у наших рідних. Тай самі виробники цих панелей, розробляють та вбудовують функції, щоб зменшити даний ризик. Але для перестраховки, в інструкції або при першій установці телевізора ви отримаєте повідомлення про потенціал зберігання зображень.

Детальніше можете ознайомитись в статті: Що таке технологія OLED TV?

Плюси і мінуси QLED

Samsung Q90

Одним із найбільших виробників телевізорів із QLED-панелями є Samsung. QLED означає квантовий світлодіод. Теоретично QLED має багато спільного із OLED. В QLED-панелях кожен піксель може випромінювати своє власне світло завдяки квантовим точкам. Квантові точки — це крихітні напівпровідникові частинки, що мають розмір лише кілька нанометрів. Такі квантові точки, але ж знову таки теоретично, можуть виділяти неймовірно яскраві кольори, навіть більше, ніж OLED.

Єдиною проблемою є те, що в сучасних QLED телевізорах, квантові точки не випромінюють власного світла. Тут вони пропускають світло від підсвітки. Можливість OLED запалювати кожен піксель окремо дає йому явну перевагу в цьому плані. Хоча загальний рівень яскравості безперечно нижчий, а контраст все ще неймовірно вражаючий.

Проте, квантові точки наступного покоління, ми очікуємо, уже зможуть випромінювати своє власне світло, стануть справді вражаючими. Такі фотолюмінесцентні квантові точки дозволять телевізорам засвічувати та вимикати окремі пікселі, як і OLED, теоретично зберігаючи переваги більшої яскравості. Проте очікувати такі телевізори не варто раніше ніж у 2021 році.

У 2019 році Samsung основну увагу приділяв покрашенню рівня чорного та кутів огляду своїх QLED-телевізорів. Тут деякі моделі використовують пряме підсвічування LED, а частина лінійки телевізорів – використовують освітлення краєм. Загалом, зміни Samsung щодо своїх QLED є досить успішними. До прикладу, Q90R пропонує вражаючі глибокі чорні та пропонує кути огляду недалеко від OLED.

Вирок

Оскільки на QLED-панелі нового покоління доведеться деякий час ще почекати, вибір постає перед двома уже наявними панелями – OLED та QLED.

Samsung у 2019 році поставила собі завдання та вирішила дві основні проблеми своєї технології QLED — покращила глибину чорного кольору та кути огляду. До прикладу, флагманський Q90R буде кращим телевізором, ніж пристрої з OLED-панелями. Проте LG також не відстає, та видає ще більшу ефективність зображення на своїх OLED-панелях з розумною обробкою. Тут неймовірно конкурентоспроможним є модель 2019 року C9, і можливості якого не перейшли жодні моделі OLED від конкурентів-виробників.

Тож порівнюючи ці дві найкарщі моделі двох виробників, LG C9 є неймовірно природним і стійким, а його ідеальні чорні кольори та контраст продовжують захоплювати. Samsung Q90R залишається більш яскравим та більш динамічним виконавцем.

Загалом, ці дві моделі надзвичайні та пропонують чудові технології, але ми все-таки надаємо перевагу LG C9. Тобто моделі OLED. Ознайомитись із Samsung Q90R та LG C9 можете у наших оглядах, та обрати кращий варіант для себе.

Надіюсь ми дали вам відповідь на запитання :”OLED чи QLED: яка технологія краща?”

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Названо найпопулярніший смартфон Xiaomi на українському ринку в 2021 році

Якщо запитатися в пересічного користувача смартфона, який бренд смартфонів найпопулярніший в Україні, то з великою ймовірністю, відповідь буде, що...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -