Реклама

Українцям розповіли, чи можуть прослуховувати їх смартфони

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Чи було у вас коли-небудь таке незручне відчуття, що ваш смартфон вас прослухає під час розмови з друзями та родиною? Якщо вранці ви вголос говорили про ремонт кухні, бум, все, що з’являється на екрані вашого смартфона, пов’язане з цим, чи не так?

Саме тому, що багато хто з нас вже переживав щось подібне, певна теорія, здається, підтверджується: електронні пристрої, такі як смартфони та голосові помічники, прослуховують наші розмови . Але чи це правда?

Чи ці пристрої настільки нав’язливі, що вони фіксують і обробляють те, що ми говоримо, навіть коли ми безпосередньо з ними не взаємодіємо? Так, це насправді трапляється, і це те, що ми збираємося дослідити в сьогоднішній статті. Спробуємо зрозуміти, як працюють голосові алгоритми та проблеми, пов’язані з конфіденційністю користувачів.

Цікаво: Чому телефон швидко нагрівається? Причини та наслідки.

Чи правда, що смартфони слухають все, що ми говоримо?

Так, ваш смартфон має мікрофон і може записувати навколишній звук. Однак ідея про те, що він постійно слухає та обробляє все, що ви говорите, є міфом  – за твердженнями великих технологій.

Згідно зі статтею в газеті The Guardian, Amazon визнає, що її пристрої постійно слухають своїх користувачів, «але в жодному разі не передають усе, що вони чують».

Запис починається лише тоді, коли промовляється ключове слово “Alexa”. Потім ці дані надсилаються в хмару і пізніше аналізуються співробітниками компанії. Зрештою, передумова вдосконалення мовного штучного інтелекту така: «чим більше даних, тим краще».

Google дотримується такої ж позиції, і його інструмент чату Bard підтверджує цей аргумент, коли його запитують, чи його власник шпигує за користувачами 24 години на добу.

Що стосується Apple, компанії, яка пишається своєю політикою конфіденційності, записи зберігаються протягом шести місяців з використанням ідентифікаційного коду замість імені користувача.

Це робиться для того, щоб система розпізнавання голосу могла краще розуміти голос людини. Після цього періоду реєструється друга копія, але без використання ідентифікатора, протягом наступних двох років для покращення продуктивності Siri .

Іншими словами: за словами великих технологій, пристрої можуть активувати мікрофон, коли вони розпізнають ключові слова, такі як «Hey, Siri» або «Ok, Google». Але, окрім цих конкретних команд, вони не записують усі ваші розмови та не надсилають їх компаніям.

Цікаво: Для чого потрібно перезавантажувати телефон, та як часто це варто робити.

Чи існують недоліки, через які пристрої постійно слухають нас?

Наведений вище аргумент стає суперечливим, коли в жовтні 2017 року під час запуску Google Home Mini, конкурента Amazon Echo Dot, письменник на ім’я Артем Русаковський отримав дефектну копію.

Через кілька днів він виявив, що пристрій постійно записує його голос, що змусило Google виявити той самий недолік у деяких блоках, вирішивши проблему за допомогою оновлення програмного забезпечення.

Однак Electronic Privacy Information Center закликав відкликати продукт, стверджуючи, що компанія перехоплювала та записувала приватні розмови без згоди споживачів.

Хоча не було жодних доказів навмисного шпигунства з боку Google, інцидент викликає занепокоєння щодо конфіденційності, оскільки голосові технології стають все більш поширеними.

Ще одна тривожна новина стосується компанії Amazon, яка погодилася сплатити штраф у розмірі 25 мільйонів доларів через ймовірні порушення конфіденційності дітей, вчинені її віртуальним помічником Alexa, як оголосили Міністерство юстиції США (DOJ) і Федеральна торгова комісія (FTC).

Компанію звинувачували в зберіганні дитячих записів до вересня 2019 року, видаляючи їх лише в тому випадку, якщо батьки робили це вручну. Крім того, у травні того ж року Amazon повідомили про те, що вона не виконує запити на видалення голосових і геолокаційних даних неповнолітніх.

Додайте до цього сценарію постійні кіберзагрози, створювані хакерами, яким вдається вторгнутися в камери Wi-Fi, смарт-телевізори, розумні колонки, дрони та навіть радіоняні!

Якщо, з одного боку, ми зачаровані інтелектом електронних пристроїв, які ми приносимо додому, здається, що навіть їхні виробники ще не навчилися робити їх безпечними для суспільства.

Цікаво: Спам-повідомлення: що це та як їх вимкнути.

Як відключити смартфон?

Якщо ви турбуєтеся про конфіденційність і хочете переконатися, що ваш телефон не прослуховує та не записує розмови без вашого дозволу, ви можете зробити кілька кроків, щоб підвищити безпеку .

 1. Перейдіть до налаштувань свого смартфона, перевірте, яким програмам дозволено доступ до мікрофона, і скасуйте доступ для тих, яким він не потрібен;
 2. Якщо ви не використовуєте регулярно голосові помічники, такі як Siri, Google Assistant або Alexa, ви можете вимкнути їх у налаштуваннях свого пристрою;
 3. Чохли для мобільних телефонів, які закривають мікрофон, коли вони не використовуються, є фізичним способом гарантувати, що звук не вловлюється без вашого відома;
 4. Оновлюйте операційну систему вашого смартфона, щоб вирішити проблеми конфіденційності та безпеки;
 5. Прочитайте політику конфіденційності виробника вашого пристрою, щоб зрозуміти, що збирається та як це використовується.

Цікаво: 9 міфів про акумулятори смартфонів, у які варто перестати вірити.

Як працює голосовий алгоритм?

Голосові помічники, такі як Siri та Google Assistant, використовують алгоритми обробки природної мови (NLP) , щоб розуміти голосові команди та відповідати на них.

Тепер, що таке НЛП? Це як  цифровий мозок, який дозволяє вашому смартфону розуміти, що ви хочете , навіть коли користувач говорить неформально або використовує різні слова, щоб висловити ту саму думку.

НЛП також допомагає асистенту зрозуміти контекст. Наприклад, якщо ви попросите «поставити круту музику», НЛП знає, що вам потрібна хороша пісня, навіть якщо ви не вказали її назву чи виконавця.

Він також розуміє контекст, коли ви задаєте додаткове запитання, наприклад “Хто співає цю пісню?”.

Цікаво: Названо 6 хитрощів, які дійсно зроблять ваш телефон Android швидшим.

Як заблокувати доступ до мікрофона смартфону?

Щоб заблокувати доступ до мікрофона смартфону, виконайте такі дії:

Android:

 • Зайти в «Налаштування»;
 • Перейдіть в «Програми та сповіщення»;
 • Натисніть «Дозволи програми»;
 • Виберіть програму, якою ви хочете керувати;
 • Вимкнути дозвіл мікрофона.

iOS (iPhone):

 • Зайти в «Налаштування»;
 • Перейти в «Конфіденційність»;
 • Натисніть «Мікрофон»;
 • Вимкніть доступ для програм, яким ви не хочете мати дозвіл на використання мікрофона.

Майте на увазі, що через блокування доступу до мікрофона деякі програми можуть втратити функціональність або не працювати належним чином. Тому уважно оцініть, які програми повинні мати дозвіл мікрофона, а які ні.

Цікаво: Що таке Recovery Mood на смартфоні та які його корисні функції?

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Названо 5 функцій смартфонів, без яких українці не зможуть обійтися в 2022 році

Протягом останніх декількох років, виробники смартфонів роблять все можливе, щоб ми купували нові пристрої регулярно, хоча б 1 раз...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -